Czy wiesz, że świece sojowe, podczas palenia, nie wydzielają szkodliwych substancji i palą się nawet o 60% dłużej niż zwykłe świece parafinowe?

Olejek eteryczny ylang-ylang - właściowości

Niezwykle popularny na Filipinach, w Malezji i Indonezji, uważny za afrodyzjak, który oprócz walorów zapachowych ma też wiele niezwykłych właściowości zdrowotnych. Olejek eteryczny ylang-ylang to na pewno pozycja warta uwagi. Wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć znajdziesz w tym artykule.

Skąd pochodzi olejek ylang-ylang?

Ylang-ylang malezyjska nazwa rośliny znanej jako jagodlin wonny. Charakterystyczne są kwiaty tej rośliny - podłużne, żółte, nazywe też "kwiatem kwiatów". W Azji płatki kwiatów to prawdziwy afrodyzjak, który ma status niemal kultowego. To własnie z kwiatów powstaje olejek eteryczny, który możesz znaleźć w naszych sklepach.

Ylang-ylang - jakie ma właściwości?

Lista właściwości olejku ylang-ylang jest dość długa. Mówi się, że pobudza zmysły, redukuje stres i skutecznie wycisza i relaksuje. Jego działanie jest dobre nie tylko dla ducha, ale także dla ciała. Uważa się, że potrafi regulować ciśnienie naszej krwi, a także zapobiega łysieniu i redukuje napięcie nerwowe naszego organizm.

Ylang-ylang uspokaja i poprawia naszą koncetrację.

Jesteś zestresowana, roztrzęsiona lub masz problemy z koncetracją? Klika kropel ylang-ylang może Ci z tym pomóc. Wlej kilka kropel ojelku do mieczki z ciepłą wodą lub kup naturalną, sojową świecę, która zawiera w sobie olejek eteryczny ylang-ylang (zwróć uwagę, czy nie jest to olejek zapachowy, który nie będzie posiadał żadnych właściwości). Regularna aromaterapia ylang-ylang pozwoli Ci się zrelaksować, włynie na lepszy sen, pomoże na nerwobóle i poprawi zły nastrój.

Afrodyzjak - ylang ylang do masażu

Ylang-ylang to silny afrodyzjak, który możesz śmiało wykorzystać do masażu. Świetnym rozwiązaniem jest stosowanie świec sojowych, które przeznaczone są do masażu. Taki domowy zabieg to niesamowita dawka relaksu dla naszego ducha i ciała. Ylang-ylang skutecznie działa też na nasze libido.

Ylang-ylang na ból głowy i nadciśnienie?

Olejek pomaga też na bóle głowy i problemy z ciśnieniem krwi. Tutaj również warto skorzystać ze wspomnianiej aromaterapii. Klika kropel ylang-ylang możesz dodać też do wody podczas kąpieli. Pamiętaj jednak aby nigdy nie stosować nierozcięczonego olejku bezpośrednio na skórę. Może to powodować podrażnienia.

Ylang-ylang na mocniejsze włosy

Olejek eteryczny ylang-ylang świetnie włypwa też na włosy i skórę głowy, ponieważ reguluje produkcję sebum i łoju. Uważa się także, że skutecznie może zapobiegać wypadniu włosów. Jeśli więc robisz domową odżywkę lub maskeczkę na włosy - dodaj do niej klika kropelek ylang-ylang. Działa on też antybakteryjnie, więc na pewno pozytywnie wpłynie na problemy skórne (stosuje się go też np. na trądzik) i gojenie się ran. Pamiętaj by zawsze rozpuścić go w wodzie.