Czy wiesz, że świece sojowe, podczas palenia, nie wydzielają szkodliwych substancji i palą się nawet o 60% dłużej niż zwykłe świece parafinowe?

Dlaczego świece sojowe palą się dłużej niż parafinowe?


Bardzo często podkreślamy, że świece sojowe palą się zdecydowanie dłużej niż te, które wykonane są z parafiny. Jeśli kiedyś zastanawiałaś się, z czego to wynika to w tym tekście postaramy się wszystko dokładnie wyjaśnić.

Świece sojowe palą się 50-60% dłużej niż świece parafinowe

Świece z wosku sojowe palą się zazwyczaj 50-60 procent dłużej niż tradycyjne świeczki. Trudno podać tutaj dokładną wartość, ponieważ na czas palenia świeczki wpływają także zawarte w niej dodatki - zazwyczaj są to olejki eteryczne i zapachowe.

Głównym czynnikiem, który wpływa na długość palenia się świecy jest termperatura topnienia i spalania się wosku. Parafina spala się w dużo wyżej temperaturze niż wosk sojowy.

Wosk sojowy topi się już w niespełna 50 stoniach celcjusza. W przypadku parafiny warto ta jest o około 10-15 stopni wyższa.

Temperatura topnienia wpływa nie tylko czas palenia świecy

Warto ponado pamiętać, że wartości te mają wpływ nie tylko na czas palenia się świecy. W większości świec znajdziemy przecież olejki eteryczne i zapachowe (bo to głównie dla nich kupujemy przecież świece). Warto więc pamiętać, że naturalne olejki eteryczne uwalaniają się do powietrza tylko wtedy, gdy wosk jest stopiony. Wysoka temparetura potrafi natomiast skutecznie zabić właściowości takich olejków.

Tutaj po raz kolejny zdecydowaną przewagę mają świece sojowe. Niższa temperatura topnienia sprawia, że olejki uwalniają się przy niższej temperaturze. Zapach, który pojawi się w naszym mieszkaniu będzie więc głębszy, utrzyma się zdecydowanie dłużej, a olejki nie stracą swoich właściwości aromaterapeutycznych.

To zdecydowana przewaga wosków sojowych. Parafina potrafi skutecznie zabić właściowości olejków eterycznych, dlatego zazwyczaj łączy się z nią olejki zapachowe - które poza zapachem nie mają żadnych innych właściowości i są pozyskiwany w wyniku procesów chemicznych. Zapach ten sam, ale nie idą z nim w parze żadne właściowości.

NEXT